Preskočiť na obsah

BerTo!

Prevádzka je určená pre širokú verejnosť, všetkým skupinám obyvateľstva, jej prioritným cieľom je zníženie objemu odpadov v meste, predĺženie životnosti a využiteľnosti ešte zachovalých a použiteľných vecí.

Podmienkou príjmu vecí je ich čistota, funkčnosť, zachovalý stav a možnosť ich ďalšieho možného využitia na pôvodný účel alebo na druhotné využitie (na kreatívnu tvorbu, na súčiastky alebo využitie v inej forme).

Všetky služby výmeny vecí – príjem, výdaj, poskytovanie informačných či intertných služieb sú bezplatné, rovnako zodpovední pracovníci i dobrovoľníci vykonávajú túto činnosť bez nároku na odmenu.

Príjem vecí

V prevádzke BerTo! aktuálne prijímame tieto veci:

Z dôvodu nedostatočnej skladovej kapacity neprijímame tieto veci:

Sprostredkovanie vecí​

V tejto sekcii nájdete kategórie vecí, ktoré vieme sprostredkovať konkrétnym inštitúciám, neziskovým organizáciám, občianskym združeniam, útulkom, klubom, zariadeniam pre seniorov alebo charitatívnym zariadeniam pre sociálne znevýhodnených občanov. Ide o cielenú pomoc, ktorú je potrebné vopred dohodnúť osobne, elektronicky alebo telefonicky.

Prevádzková doba

  • Pondelok zatvorené
  • Utorok 14:30 - 16:00
  • Streda 14:30 - 16:00
  • Štvrtok zatvorené
  • Piatok 9:00 - 11:00
  • Sobota zatvorené
  • Nedeľa zatvorené

Okrem uvedených otváracích hodín je možné vo výnimočných prípadoch osobne, telefonicky alebo elektronicky  požiadať o výdaj či príjem vecí.

Kontakty

Adresa prevádzky

Podchod na Ul. Matice Slovenskej

971 01 Prievidza

Nájdete nás na Ul. Matice Slovenskej, v podchode pri gymnáziu.

Veci môžete priniesť v otváracích hodinách do podchodu alebo mimo prevádzkové hodiny len po predchádzajúcej telefonickej dohode na tel. čísle 0904 752 695.

podchod
predajna

Náš tím

Tím BerTo

Kontaktné osoby

Kvetka

PaedDr. Kvetoslava Ďurčová

0904 752 695

Vierka

Mgr. Viera Dušičková

0904 930 201

Pomohli sme

Zo šatstva a predmetov, ktoré ste nám priniesli, sme doteraz sprostredkovali materiálnu pomoc pre nasledovné zariadenia a inštitúcie:

hands-heart

Médiá

RecyVeci

Na stiahnutie

Pomôžte Ukrajine

ukraine

Základný prejav ľudskosti je empatia. Ak máte záujem pomôcť v neľahkej situácii ľuďom, ktorých vojna vyhnala zo svojich domovov, zo svojej krajiny, môžete tak urobiť cez iniciatívu mesta Prievidza pomáha Ukrajine.